Több napon át próbálkoztam saját erőből, a nulláról felépíteni egy Wordpress sablont, s most jöttem csak rá, hogy ehhez még kevés vagyok. Nincs miről beszélni főleg annak tükrében, hogy leginkább kísérlezetezéssel telt el az idő.
Nagyon megkavarta a történéseket, hogy belebonyolódtam a Photoshoppolásba azután, hogy beillesztettem az elemeket a 960.gs által biztosított grid template-be. Ordas módon beleszaladtam fejjel a falba azzal, hogy órákat vesződtem kicsiny részletek kidolgozásával amik később nem illettek össze, illetve az eredeti elképzeléseim kútba dobásához vezettek.
Mi jöhet még?
Hát a modern technológia hölgyeim és uraim!
Merthogy mindenki optimalizálni akar, minél több dolgot kell kóddal előállítani. Nem a Photoshopban tesszük rá az árnyékot a dolgokra, hanem CSS-ben, de akkor már az egyszerűbb grafikai elemeket is programozzuk le. Nem gond, vannak már CSS-generátorok, amiknek segítségével ez egyszerű folyamat.
Még az is előfordulhat, hogy 2-3 grafikai elem lesz majd csak rajzolva.
Üres sablon?
Bizony ám. Az önszopatást feladva gondolkodtam el arról, hogy létezik a fogalom. Mély megdöbbenésemre rengeteg ilyen van, ahol minden alap adott gyakorlatilag (tökéletesen előkészített reszponzív css fájl és alap php a mágikus HTML5-CSS3 kombóval).
Gyakorlatilag eddig is learning by doing folyamat volt nálam, ez talán többet is segít nekem azzal, hogy a sikerélmények előbb jönnek majd. A php részhez értek legkevésbé az egész webfejlesztősdiben, nagyon örülök annak, hogy a sablonok által csak a legminimálisabb lekérdezéseket kell magamnak megcsinálni. A html-css rész mozgat meg igazán.
A következő fejezetre kiválasztom majd az üres sablont, amit használni fogok és bemutatom a felépítését. Ha lesz közben idő progresszálni, arról is beszámolok majd.